Discografía

Carátula Disco 2002
  1. DESDE MI RINCÓN
    Pasodoble de Bernardo Cortés
  2. NEGRA SOMBRA
    Balada Galega. Música de Juan de Montes. Letra de Rosalía de Castro
  3. BRISAS DE MÁLAGA
    Pasodoble de Pascual Marquina
  4. VIVA GALICIA
    Xota Galega de José Pena
  5. DOS HERMANOS
    Pasodoble de Hernán Cortés
  6. SANGUE DE ARTISTA
    Pasodoble de Jaime Teixidor
  7. BRISAS AROUSANAS
    Pasodoble de Manuel Iglesias Domínguez
  8. DESFILANDO
    Marcha de José Iglesias Ramilo
  9. INQUEDANZAS CULTURAIS
    Pasodoble de Concerto de R. Domenech Pardo
  1. NAMORIQUEIRA
    Muiñeira de Xosé Carracedo
  2. SANTANDER
    Pasodoble Montañés de R. Rosillo
  3. MUY CERCA
    Popurri de José Iglesias Ramilo
  4. AGÜERO
    Pasodoble de Xosé Franco
  5. TROULADA
    Xota de José Iglesias Ramilo
  6. RUBORES
    Pasodoble de Pascual Marquina
  7. MARUXIÑA
    Muiñeira de José Iglesias Ramilo
  8. CANTIGAS E AGARIMOS
    Pasodoble Galego de Bernardo delRío
  9. CABALLO VIEJO
    De S. Diáz (Instrumentación de José Iglesias Ramilo)
Ano 2002 - Total duración: 1 hora 14 min.

 

Carátula Disco 1999
  1. DOS HERMANOS
    Pasodoble de Hernán Cortés
  2. RUBORES
    Pasodoble de Pascual Marquina
  3. ELECTRO-RADIO COMESAÑA
    Marcha de José Iglesias Ramilo
  4. EVOCACIÓN
    Pasodoble de Emilio Cebrián
  5. MUY CERCA
    Popurri de José Iglesias Ramilo
  6. ROJOSA
    Pasodoble de Rafael Taléns Pello
  7. AGÜERO
    Pasodoble de José Franco
  8. DAVIA SORIANO
    Marcha de Manuel Iglesias Domínguez
  9. NAMORIQUEIRA
    Muiñeira de José Carracedo
  10. LA COPA DE LA VIDA
    Popurri de José Iglesias Ramilo

Ano 1999 - Total duración: 42 min. 6 seg.

 

Carátula Disco 1994
  1. ATENEO MUSICAL
    Pasodoble de Mariano Puig
  2. DE RIBADAVIA A PONTEVEDRA
    Pasodoble Galego de A. Campo
  3. MONOVAR
    Pasodoble de Miguel Villar
  4. BRISAS DE MALAGA
    Pasodoble de Pascual Marquina
  5. TODO SON NUBES
    Pasodoble de R. de San José
  6. XACOBEO - 93
    Pasodoble Galego de José Iglesias Ramilo
  7. VIVA GALICIA
    Xota Galega de José Pena
  8. CABALLO VIEJO
    De S. Díaz (Adaptación de José Iglesias Ramilo)

Ano 1994 - Total duración: 33 min. 22 seg.

 

Carátula Disco 1991
  1. CON ARTE Y DELICADEZA
    Pasodoble de Alfonso Salvatierra
  2. FERREIRA DE PALLARES
    Escenas Galegas de Carricova
  3. KROUGER
    Pasodoble de Camilo Laporta
  1. BRISAS AROUSANAS
    Pasodoble de Manuel Iglesias Domínguez
  2. LA LEYENDA DEL BESO
    Selección de Soutullo y Vert
  3. AL PASO DE LA BANDA
    Marcha de José Iglesias Ramilo
Ano 1991 - Total duración: 1 hora 14 min.

 

Carátula Disco 1983
  1. MARUXIÑA
    Muiñeira de José Iglesias Ramilo
  2. A LENDA DE MONTE LONGO
    Escenas Galegas de Bernardo del Río
  3. DESDE MI RINCÓN
    Pasodoble de Bernardo Cortés
  4. NEGRA SOMBRA
    Balada Galega - Música de Juan Montes - Letra de Rosalía de Castro
  5. FOLIADA
    Popular. Harmonización Coro: Rey Ribero. Arranxos: José Iglesias Ramilo.
  6. SAN BENITIÑO
    Popular - Harmonización Coro: Rey Ribero. Arranxos: José Iglesias Ramilo
  7. LAI VAI
    Popular - Harmonización Coro: Rey Ribero. Arranxos: José Iglesias Ramilo.
  8. TERRA MEIGA
    Música y letra de Rey Rivero. Arranxos: José Iglesias Ramilo
  9. DE MARÍN A PORTONOVO
    Popular. Harmonización Coro: Rey Rivero. Arranxos José Iglesias Ramilo
Ano 1983 - Total duración: 42 min. 34 seg.

Se desexa ter algun dos nosos discos non dude en escribirnos ó noso enderezo electrónico: Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo., na maior brevidade posible porémonos en contacto con vostede para facerlle chegar a copia do disco.

Por favor, indique na mensaxe o disco que lle interesa mediante o ano de edición, así como a información necesaria para porse en contacto con vostede.

 

Currículo do Director

José Iglesias RamiloD. José Iglesias Ramilo é natural e veciño de Valladares (Vigo), membro dunha familia numerosa moi vencellada á música, pois seu pai e a maioría dos seus irmáns son (ou teñen sido) tamén compoñentes da banda que el mismo dirixe.

Inicia os seus estudios musicais ós dez anos na Escola de Música da Unión Musical de Valadares e ós once anos xa forma parte da banda tocando o clarinete baixo a batuta do profesor D. Alfonso Méndez, quen, anos máis tarde, en 1971, o propuxo para sucederlle na dirección da banda.

Así pois desde 1971, cando contaba tan só con 14 anos, é o director da Unión Musical de Valadares.

Cursou estudios nos conservatorios de Vigo, A Coruña e Madrid. Por oposición consegue en 1978 unha praza de suboficial músico do exército de Terra, tocando o oboe, praza á que renuncia en 1985 para dedicarse plenamente á dirección da Unión Musical de Valadares, á Escola de Música de Valadres e á dirección da Coral do Centro Cultural de Valadares.

Atribúeselle o rexurdimento da banda, que, baixo a súa dirección, obtivo os maiores éxitos da súa historia e en 1966, con motivo de cumplirse os 25 anos á fronte desta, o Centro Cultural de Valadares e maila Unión Musical de Valadares organizan un acto homenaxe ó seu director

Conta no seu haber con numerosas composicións, das que podemos citar entre outras os pasodobres "Centro Cultural", "Desfilando", "Al paso de la banda", "Electro Radio Comesaña", marchas de procesión "Santa Cecilia", "El buen pastor", xotas "Troulada", "Os romeiros", etc, e é especialista en instrumentación de música de baile para banda.

Nos anos 1994 e 1995, o titular de Cultura do Concello de Vigo D. Francisco Santomé, encárgalle a formación dunha banda sinfónica con músicos seleccionados entre as bandas da bisbarra, para ofrecer con grande éxito diversos concertos, polo que é condecorado coa insignia de ouro do Concello de Vigo.

Premio ó seu labor musical en Valadares, en 1998 a corporación municipal viguesa, a proposta do Ilmo. Sr Alcalde de Vigo, D. Manuel Pérez Álvarez, noméao vigués distinguido.

Calendario de Actuacións 2013

 

·Maio·

4

Sábado

Concerto C.V.C. Valladares

21:30 h

5

Domingo

Concerto “Día da Nai” - Banda Escola de Música
(Director convidado: Juan Lois Diéguez)

12:30 h

18

Sábado

Concerto Gala Lírica de Primavera

Teatro García Barbón – Novacaixagalicia

20:30 h

 

·Xuño·

1

Sábado

Concerto Praza do Calvario

20:00 h

9

Domingo

Pasarrúas, Procesión e Concerto do Stmo. Cristo en Valladares

11:00 h

16

Domingo

Concerto na Praza de Compostela

12:30 h

23

Domingo

Festas San Xoán de Freixo

20:30 h

30

Domingo

Concerto na Praza de Compostela

12:30 h

 

·Xullo·

6

Sábado

Audición Fin de Curso Escola de Música

Auditorio do Centro Cultural - Valladares

20:00 h

7

Domingo

Festas en COIA

 

18

Xoves

Concerto “Club Gamboa” no Parador de Baiona

19:30 h

20

Sábado

Certame de Bandas en Beade - Vigo

20:00 h

21

Domingo

Festas en Pontellas - Porriño

 

25

Xoves

Festas Santa Ana en Beade - Vigo

Pola mañá

Tralos tráxicos acontecementos ocorridos, as actuacións do 27 e 28 quedan suspendidos. Avisaremos das novas datas.

27

Sábado

Gala Lírica "VI Aniversario Novo Centro CVC" de Valladares
Unión Musical de Valladares e Teresa Novoa (Soprano)

21:30 h

28

Domingo

Concerto no Auditorio do Parque de Castrelos
Unión Musical de Valladares e Orfeón "Rey Rivero"

22:00 h

 

· Agosto·

4

Domingo

Concerto no Auditorio do Parque de Castrelos
Unión Musical de Valladares e Orfeón "Rey Rivero"

23:00 h

5

Luns

Festas en Herville – Cela

 

9

Venres

Concerto na Praza da Princesa - Vigo

20:00 h

10

Sábado

Festas en Fornelos do Monte

 

11

Domingo

Festa Veciñal no Monte dos Pozos - Valladares

 

15

Xoves

Festas de San Roque en Vigo

 

16

Venres

Festas en San Roque en Morgadáns

 

17

Sábado

Festas en Torneiros - Porriño

 

18

Domingo

Festas en Arantey - Salvaterra

 Pola maná

25

Domingo

Festas de San Campio en Valladares

 

 

· Setembro ·

1

Domingo

Festas en Vedra (A Coruña)

 

7

Sábado

Festas en TEBRA (Tomiño)  

8

Domingo

Festas en Liñares - San Miguel de Oia - Vigo  

14

Sábado

Festas en Tomiño

 

15

Domingo

Festas en Guillarey

 

21

Sábado

Concerto en Bembrive - Vigo

13:00 h

Sociedade "Amigos da Música"

A sociedade de "Amigos da Música" da Unión Musical de Valladares naceu coa finalidade de dar a oportunidade de participar e apoiar a nosa Banda a todos os veciños de Valladares, e tamén persoas con inquedanzas sobre a música popular galega. Xente que da a razón de ser a unha entidade como a nosa.

Todas estas persoas son ou foron colaboradores da Unión Musical de Valladares. A todos eles:

"Moitas gracias polo seu apoio"

1
 
D. SERGIO ESTEVEZ DAVILA
2
 
D. ANTONIO FONTAN PEREIRA
3
 
D. REMIGIO DAVILA FERNANDEZ
4
 
D. ENRIQUE ESTEVEZ DAVILA
5
 
D. CANDIDO OTERO PEREZ
6
 
D. ENRIQUE COMESAÑA FREIRIA
7
 
D. ANTERO COMESAÑA RIAL
8
 
D. EVARISTO PIÑEIRO BARREIRO
9
 
D. DIONISIO FIGUEROA FERNANDEZ
10
 
D. JULIAN ALONSO DAVILA
11
 
D. SERGIO DAVILA COMESAÑA
12
 
D. JUSTO COMESAÑA COSTAS
13
 
D. DONATO DAVILA VILA
14
 
D. BELARMINO VILA IGLESIAS
15
 
D. JOSE DAVILA FERNANDEZ
16
 
D. JUAN FERREIRA MARTINEZ
17
 
D. EDELMIRO IGLESIAS CABEZAS
18
 
D. SERGIO ESTEVEZ FERNANDEZ
19
 
D. AUGUSTO NOVOA COSTAS
20
 
D. JOSE CARLOS FREIRIA MACEIRA
21
 
D. ELIGIO DAVILA IGLESIAS
22
 
D. ENRIQUE COMESAÑA FREIRIA
23
 
D. JUSTO IGLESIAS ALONSO
24
 
D. TEODORO ALONSO RIAL
25
 
D. JULIO CABEZAS ALONSO
26
 
D. RAFAEL FERNANDEZ PEREZ
27
 
D. JOSE LUIS FERNANDEZ FERNANDEZ
28
 
D. ALBERTO COSTAS BARREIRO
29
 
D. FILIBERTO MENDEZ IGLESIAS
30
 
D. LUIS RIAL DOMINGUEZ
31
 
D. HECTOR GONZALEZ ALONSO
32
 
D. ALFONSO LORENZO DAVILA
33
 
D. MANUEL CABEZAS COMESAÑA
34
 
D. CARLOS ESTEVEZ ALONSO
35
 
D. SERAFIN DAVILA ALONSO
36
 
D. ORENCIO RAMILO COMESAÑA
37
 
D. MANUEL RODRIGUEZ MARTINEZ
38
 
D. ANTERO PIÑEIRO GONZALEZ
39
 
D. RAMON PIÑEIRO GONZALEZ
40
 
D. JUAN PIÑEIRO COSTAS
41
 
D. BERNARDO GONZALEZ MIGUEZ
42
 
D. FERNANDO DAVILA IGLESIAS
43
 
D. ARGIMIRO COSTAS IGLESIAS
44
 
D. MARINA RODRIGUEZ DAVILA
45
 
D. ALVARO FIGUEROA COSTAS
46
 
D. JOSE DAVILA ALONSO
47
 
D. BENJAMIN MARTINEZ PEREZ
48
 
D. MANUEL PEREZ FERNANDEZ
49
 
D. RAMIRO GUISANDE DAVILA
50
 
D. RAMON PIÑEIRO IGLESIAS
51
 
D. ANTOLIN DAVILA DAVILA
52
 
D. IGNACIO COSTAS PIÑEIRO
53
 
D. JOSE RAMON PEREZ FIGUEROA
54
 
D. MARCELINO SALGUEIRO PIÑEIRO
55
 
D. JOSE SALGUEIRO DAVILA
56
 
D. ANTERO PIÑEIRO PRADO
57
 
D. FAUSTINO PEREZ VILA
58
 
D. PRUDENCIO VILA ALONSO
59
 
D. JORGE PIÑEIRO FERNANDEZ
60
 
D. JUAN ESTEVEZ FERNANDEZ
61
 
D. ENRIQUE LORENZO ORGE
62
 
D. MANUEL BARREIRO FERNANDEZ
63
 
D. MANUEL FIGUEROA PIÑEIRO
64
 
D. RAMON PEREZ QUINTAS
65
 
D. JOSE VILA DAVILA
66
 
D. FLORENTINO RAMILO COSTAS
67
 
D. MODESTO VILA FERNANDEZ
68
 
D. ALVARO COMESAÑA VILA
69
 
D. DARIO DAVILA COSTAS
70
 
D. DELIO GUISANDE ALONSO
71
 
D. ENRIQUE RAMILO COMESAÑA
72
 
D. JOSE RAMON LORENZO VILA
73
 
D. ENRIQUE ALONSO COSTAS
74
 
D. AURELIO PEREZ QUINTAS
75
 
D. TEODORO PIÑEIRO ALONSO
76
 
D. LUIS RODRIGUEZ SANMARTIN
77
 
D. JUSTO FIGUEROA FIGUEROA
78
 
D. BENIGNO SALGUEIRO PIÑEIRO
79
 
D. FERNANDO GOMEZ CORREA
80
 
D. DARIO DAVILA PEREZ
81
 
D. JACOBO RODRIGUEZ DAVILA
82
 
D. PORFIRIO COSTAS FIGUEROA
83
 
D. ALFONSO ALONSO DAVILA
84
 
D. RAMON LUIS FERNANDEZ NOVOA
85
 
D. LUCIANO COSTAS ALONSO
86
 
D. AVELINO PEREZ RIAL
87
 
D. JUSTO COMESAÑA DAVILA
88
 
D. FERNANDO SALGUEIRO ABALDE
89
 
D. XOSE RAMON SEOANE ROSENDE
90
 
D. JULIO GUISANDE ALONSO
91
 
D. NICANOR CORREA ABALDE
92
 
D. SERGIO RIAL DOMINGUEZ
93
 
D. NILO DAVILA BARREIRO
94
 
D. JULIO DAVILA PIÑEIRO
95
 
D. ISIDRO PIÑEIRO PEREZ
96
 
D. DAVID COMESAÑA VILA
97
 
D. LUIS RAMILO IGLESIAS
98
 
D. AQUILINO PIÑEIRO COSTAS
99
 
D. JOSE RAMON PÉREZ COSTAS
100
 
D. CASIANO BAHAMONDE ALONSO
101
 
D. ANTONIO ALONSO VEGA
102
 
D. JOSE MANUEL IGLESIAS IGLESIAS
103
 
D. ANTONIO RODRIGUEZ ABALDE
104
 
D. EVARISTO ALONSO FERNANDEZ
105
 
D. BELARMINO GONZALEZ ALONSO
106
 
D. SILVINO NOVOA COSTAS
107
 
D. ANTONIO PEREZ NOVOA
108
 
D. ADOLFO COSTAS PIÑEIRO
109
 
D. ENRIQUE FONTAN BARROS
110
 
D. LEÓN BARROS SUÁREZ
111
 
D. ALFONSO FERNANDEZ NOVOA
112
 
D. RAMON RODRIGUEZ RODRIGUEZ
113
 
D. JOSE LUIS PAZO FERNANDEZ
114
 
D. RICARDO ALONSO PEREZ
115
 
D. ABELARDO ALVAREZ ALONSO
116
 
D. LINO RODRIGUEZ PIÑEIRO
117
 
D. ORENCIO COSTAS IGLESIAS
118
 
D. ANTOLINO FILGUEIRAS TRONCOSO
119
 
D. NILO COMESAÑA FIGUEROA
120
 
D. AMABLE ALONSO PEREZ
121
 
D. PRUDENCIO FIGUEROA VÁZQUEZ
122
 
D. SANTIAGO PÉREZ FIGUEROA
123
 
D. ADOLFO DAVILA TRONCOSO
124
 
D. ROBERTO GONZALEZ FIGUEROA
125
 
D. GABINO QUINTAS PIÑEIRO
126
 
D. JOSE FREIRIA PEREZ
127
 
D. SERGIO PIÑEIRO DAVILA
128
 
D. ARMANDO VIEITEZ VILA
129
 
D. DIVINO DAVILA TRONCOSO
130
 
D. SECUNDINO COMESAÑA COSTAS
131
 
D. BASILIO CABEZAS FERNANDEZ
132
 
D. ANTERO COMESAÑA PIÑEIRO
133
 
D. JOSE GONZALEZ VISO
134
 
D. CAMILO COMESAÑA DAVILA
135
 
D. ANTONIO PEREZ VILA
136
 
D. ALBERTO OTERO FERNANDEZ
137
 
D. SECUNDINO COMESAÑA QUINTAS
138
 
D. CARLOS GONZALEZ DAVILA
139
 
D. ABILIO PEREZ VILA
140
 
D. MANUEL COMESAÑA FIGUEROA
141
 
D. JUAN OITABEN NOVOA
142
 
D. MANUEL FERNANDEZ ABALDE
143
 
D. AGUSTIN FERNANDEZ FERNANDEZ
144
 
D. ANGEL PRADA NUÑEZ
145
 
D. GUILLERMO PEREZ FERNANDEZ
146
 
D. ABDON COMESAÑA ALVAREZ
147
 
D. JAIME GONZALEZ RODRIGUEZ
148
 
D. MAXIMINO PIÑEIRO PEREZ
149
 
D. ANGEL PEREIRO COMESAÑA
150
 
D. JULIO PEREZ QUINTAS
151
 
D. EMILIO FERNANDEZ ABALDE
152
 
D. CANDIDO ABALDE COUÑAGO
153
 
D. CANDIDO ALVAREZ OTERO
154
 
D. MANUEL DAVILA MARTINEZ
155
 
D. ERNESTO FERNANDEZ ABALDE.
156
 
D. RAMON PIÑEIRO ALVAREZ
157
 
D. LAUREANO BARREIRO ALONSO
158
 
D. ROGELIO ABRALDEZ PEREZ
159
 
DÑA. Mª TERESA VILA ABALDE
160
 
DÑA. EVA ALONSO PEREZ
161
 
D. FERNANDO GARRIDO GUISANDE
162
 
D. EMILIO RODRIGUEZ RODRIGUEZ
163
 
D. JAIME RODRIGUEZ NOVOA
164
 
D. LUIS VILA NOVOA
165
 
D. EDUARDO COSTAS SALGUEIRO
166
 
D. ALEXIS PEREZ GARCIA
167
 
D. ANTERO RODRIGUEZ DAVILA
168
 
D. LUCIANO RODRIGUEZ PIÑEIRO
169
 
D. GUILLERMO DAVILA GONZALEZ
170
 
D. ANTONIO SOUSA MARTINEZ
171
 
D. RAMON ALONSO GONZALEZ
172
 
D. FERNANDO PEREZ VILA
173
 
D. ARGENTINO PEREZ VILA
174
 
D. ALVARO COMESAÑA GUISANDE
175
 
D. ERNESTO COUÑAGO GARRIDO
176
 
D. ANTONIO ALLERES TRONCOSO
177
 
D. EVARISTO PIÑEIRO PRADO
178
 
D. RAMON PEREZ FIGUEROA
179
 
D. NAZARIO DAVILA COSTAS
180
 
D. BELARMINO VILA VILA
181
 
D. ALFONSO PEREZ FREIRIA
182
 
D. ALFONSO PEREZ QUINTAS
183
 
D. JOSE VILLAR MENDEZ
184
 
D. JOSE ANTONIO GIRALDEZ PLANES
185
 
D. ANTONIO PEREZ RODRIGUEZ
186
 
D. ANTERO COMESAÑA PIÑEIRO
187
 
D. ENRIQUE ALONSO ACUÑA
188
 
D. ANGEL COSTAS VILA
189
 
D. ADOLFO ALVAREZ ALONSO
190
 
D. RAMON ALVAREZ ALONSO
191
 
D. ALBERTO COMESAÑA COSTAS
192
 
D. CANDIDO COSTAS GONZALEZ
193
 
D. MANUEL VIEITEZ VILA
194
 
D. RUDESINDO VILA ABALDE
195
 
D. JOSE FERNANDEZ RODRIGUEZ
196
 
D. CAMILO NUÑEZ BLANCO
197
 
D. GUILLERMO FERNANDEZ DAVILA
198
 
D. EDUARDO ALONSO ALONSO
199
 
D. LUIS GUISANDE SALGUEIRO
200
 
D. ANGEL SALGUEIRO RIAL
201
 
D. NATALIO PEREZ COSTAS
202
 
D. RODOLFO RODRIGUEZ ALVAREZ
203
 
D. ROGELIO COMESAÑA ALONSO
204
 
D. ISOLINO COMESAÑA RAMILO
205
 
D. MANUEL RODRIGUEZ HERMIDA
206
 
D. OLIVA VILA ALVAREZ
207
 
D. ENRIQUE TRONCOSO PEREZ
208
 
D. MARCELINO BARREIRO FERNANDEZ
209
 
D. SERAFIN SOLLA HERMIDA
210
 
D. GONZALO LAMEIRO PEREZ
211
 
D. ENRIQUE RODRIGUEZ HERMIDA
212
 
D. PRUDENCIO FREIRIA COSTAS
213
 
D. MANUEL VILA VILA
214
 
D. TEODORO DAVILA RIAL
215
 
D. ALVARO COMESAÑA DAVILA
216
 
D. SERGIO ESTEVEZ PIÑEIRO
217
 
D. RAMON COMESAÑA ALVAREZ
218
 
D. JOSE LUIS PIÑEIRO COMESAÑA
219
 
D. GUILLERMO PIÑEIRO FIGUEROA
220
 
D. PERFECTO IGLESIAS FERNANDEZ
221
 
D. ENRIQUE COMESAÑA DAVILA
222
 
D. RODOLFO PEREZ QUINTAS
223
 
D. MODESTO GUISANDE DIEGUEZ
224
 
D. LINO VILA ABALDE
225
 
D. JOSE COSTAS DOCAMPO
226
 
D. LAUREANO RODRIGUEZ BARREIRO
227
 
D. JOSE CORREA COSTAS
228
 
D. JOSE COSTAS COSTAS
229
 
D. DOMINGO COMESAÑA FIGUEROA
230
 
D. LUIS FERNANDEZ PIÑEIRO
231
 
D. ROBUSTIANO COSTAS ALONSO
232
 
D. JOAQUIN PEREZ ALONSO
233
 
D. MANUEL POSADA GONZALEZ
234
 
D. LEONARDO OTERO FERNANDEZ
235
 
D. RODRIGO RIAL QUINTAS
236
 
D. ALVARO OTERO PEREZ
237
 
D. ANTONIO BUCETA GOMEZ
238
 
D. JOAQUIN FERNANDEZ MONTEIRO
239
 
D. BELARMINO COMESAÑA ALONSO
240
 
DÑA. CARMEN GUISANDE PEREZ
241
 
D. ANSELMO ALONSO PEREZ
242
 
D. AVELINO COMESAÑA ALVAREZ
243
 
RESTAURANTE MOISES
244
 
D. JOSE CARLOS PIÑEIRO FERNANDEZ
245
 
D. JULIAN COMESAÑA CABEZAS.
246
 
D. RODRIGO ALONSO GONZALEZ
247
 
D. ANTONIO CORREA GATO
248
 
D. EMILIO FERNANDEZ SOTO
249
 
D. AMBROSIO ALVAREZ GONZALEZ
250
 
DÑA. INES GUISANDE PEREZ
251
 
D. JESUS TIZON VAZQUEZ
252
 
D. GREGORIO ALVAREZ PEREIRA
253
 
D. MANUEL COSTAS RODRIGUEZ
254
 
D. MANUEL SIMON DACOSTA
255
 
D. MODESTO DAVILA COSTAS
256
 
D. JOSE MANUEL BRAGADO GARCIA
257
 
D. VALENTIN DAVILA COSTAS
258
 
D. CARLOS COMESAÑA VILA
259
 
D. AGUSTIN VEIGA CARNEIRO
260
 
D. DIEGO VILA FIGUEIRAS
261
 
D. JOSE CARLOS VILAS HERBELLO
262
 
D. RAFAEL ALONSO DAVILA
263
 
D. SANTIAGO PEDRERO CASTRO
264
 
D. ANGEL POSADA BARREIRO
265
 
D. CAMILO GONZALEZ DAVILA
266
 
D. JOSE MANUEL VILLAIZAN RODRIGUEZ
267
 
D. JOSE LUIS PIÑEIRO PEREZ
268
 
D. JUAN CARLOS PIÑEIRO VILA
269
 
D. MARCOS VILA DAVILA
270
 
D. ISIDRO COSTAS PIÑEIRO
271
 
D. RODRIGO SALGUEIRO ALONSO
272
 
D. MARTIN COSTAS ALONSO
273
 
D. CELSO ROIS JORDEDO
274
 
D. JUAN JOSE ABALDE POSADA
275
 
D. URBANO DAVILA COSTAS
276
 
D. ALBERTO MISA DOMINGUEZ
277
 
D. ALFONSO MISA DOMINGUEZ
278
 
D. VICTORINO MARTINEZ ALONSO
279
 
D. CLAUDIO LAGO CABALEIRO
280
 
D. MANUEL SANTIAGO PIÑEIRO PIÑEIRO
281
 
D. MIGUEL RODRIGUEZ FREIRIA
282
 
D. JOSE MANUEL FERNANDEZ TRONCOSO
283
 
D. CARLOS RIAL GUISANDE
284
 
D. JULIO DAVILA COSTAS
285
 
D. CLAUDIO LUIS DOMINGUEZ RODRIGUEZ
286
 
D. JOSE CARLOS ALONSO MOURE
287
 
D. PERFECTO LORENZO
288
 
D. CANDIDO ALVAREZ FIGUEIRAS
289
 
D. GERARDO CASAS CASTILLO
290
 
D. AVELINO REIMONDEZ REY
291
 
D. ANGEL COSTAS FERNANDEZ
292
 
D. DARIO ALVAREZ COMESAÑA
293
 
D. JOSE MANUEL NOGUEIRA CANCELAS
294
 
D. RICARDO MARTINEZ COSTAS
295
 
D. CARLOS FIGUEIRAS DOMINGUEZ
296
 
D. RICARDO FREOZA FRAGUEIRO Y SEÑORA
297
 
D. JULIO FREIRIA RODRIGUEZ Y SEÑORA
298
 
D. ALBINO MANUEL MARTINS CARNERO
299
 
D. AMADOR ALEN FERRO
300
 
D. FCO. JAVIER FERNANDEZ RODRIGUEZ Y
301
 
D. ERNESTO COSTAS PEQUEÑO
302
 
D. JOSE MARTINEZ PINTOS
303
 
D. MANUEL VILA RODRIGUEZ
304
 
D. JUAN GONZALEZ LORENZO Y
305
 
D. MANUEL DAVILA RODRIGUEZ
306
 
D. ARSENIO ALVAREZ TRAVIESO
307
 
D. JAIME FERNANDEZ
308
 
D. LEONARDO IGLESIAS RODRIGUEZ Y SEÑORA
309
 
D. JOSE LAMAS BLANCO
310
 
D. ALFONSO POSADA TRONCOSO
311
 
D. ANGEL IGLESIAS
312
 
D. ROBERTO PEREZ RODRIGUEZ Y
313
 
D. ELIGIO IGLESIAS FERNANDEZ
314
 
D. ENRIQUE ALONSO CERQUEIRA
315
 
D. SALUSTIANO FRANCO FERNANDEZ
316
 
D. JOSE MANUEL SEIJO GONZALEZ
317
 
D. GERMAN VILANOVA FERNANDEZ
318
 
D. SANTIAGO AREAL LUDEÑO
319
 
D. JUAN FIGUEROA TRONCOSO
320
 
D. ENRIQUE OTERO ALONSO
321
 
D. RAFAEL VAZQUEZ LOPEZ
322
 
D. JOSE GUISANDE PEREZ
323
 
Dª Mª de los ANGELES CAMESELLE ALVAREZ
324
 
D. AVELINO PIÑEIRO FREIRIA
325
 
D. JUAN MANUEL BAQUEIRO COSTAS
326
 
D. JOSE COMESAÑA FERNANDEZ
327
 
D. JOSE BARBOSA ROMAN
328
 
D. ALVARO VILA FERNANDEZ
329
 
D. JAVIER FREIRIA PEREIRA
330
 
D. EUGENIO ALONSO PAZOS
331
 
D. ANTONIO PIÑEIRO FERNANDEZ
332
 
D. ENRIQUE FIGUEROA PIÑEIRO
333
 
D. JOSE MANUEL RODRIGUEZ ALVAREZ
334
 
D. FAUSTINO ALONSO RODRIGUEZ
335
 
Dª. ALMUDENA PEREZ ALONSO
336
 
Dª. Mª BENIGNA FERNANDEZ NOGUEIRA
337
 
D. ALBINO COMESAÑA VILA
338
 
D. JESUS ANGEL GARCIA FERNANDEZ
339
 
D. JORGE COSTAS ALONSO
340
 
D. RAFAEL FERNANDEZ SALGUEIRO
341
 
D. DANIEL TRABAZO PIÑEIRO
342
 
D. JOSE OLIVEIRA PEREZ
343
 
Dña. MARIA ALONSO SALGUEIRO
344
 
D. MANUEL AGRA LORENZO Y SEÑORA
345
 
D. ALVARO VALVERDE ALONSO
346
 
D. ROMAN MARTINEZ ALONSO Y
347
 
D. JOSE RAMON SILVEIRA RODRIGUEZZ
348
 
D. HIGINIO DAVILA SALGUEIRO
349
 
D. ELISARDO DACOSTA TORRES
350
 
Dña. XILA ALONSO
351
 
D. PAULINO COSTAS PEREZ Y SEÑORA
352
 
D. DOMINGO GONZALEZ ALONSO
353
 
D. JUAN ESTEVEZ NOVOA
354
 
Dña. EUGENIA GARCIA RODRIGUEZ
355
 
D. JUAN COSTAS FERNANDEZ
356
 
D. JOSE MANUEL DOMINGUEZ DANTAS
357
 
D. ALFONSO MEIRA MIRANDA
358
 
D. MIGUEL ALONSO BARREIRO
359
 
D. EDUARDO FIGUEROA COMESAÑA
360
 
D. FRANCISCO JOSE PIÑEIRO FIGUEROA
361
 
Dña. MARIA LUISA VIEITEZ
362
 
D. JOSE COMESAÑA QUINTAS
363
 
D. JOSE LORENTE ARNAL
364
 
D. EMILIO RODRIGUEZ AMORIN
365
 
D. DALMIRO BLANCO LAGE
366
 
D. OLIVIO GUISANDE ALONSO
367
 
D. ROBERTO FERNANDEZ SALGUEIRO Y SEÑORA
368
 
D. GERARDO GOBERNA LORENZO
369
 
D. AMADOR ALVAREZ BERNARDEZ Y SEÑORA
370
 
D. EUGENIO RODRIGUEZ COUTO
371
 
D. MANUEL CARIDE FERNANDEZ
372
 
D. BASILIO FERNANDEZ AGRA Y SEÑORA
373
 
D. ADOLFO CARIDE ALONSO
374
 
D. JUAN MANUEL IGLESIAS ESTEVEZ
375
 
D. JUAN CARLOS DAVILA FIGUEROA
376
 
D. HERMINIO VIDAL IGLESIAS
377
 
D. LINO ALVAREZ ALONSO
378
 
Dña. MARIA JOSE ALONSO VILA
379
 
D. JOSE RAMON COMESAÑA VILA
380
 
D. OSCAR FILGUEIRA VILA
381
 
D. JESUS ABRALDEZ PEREZ
382
 
Dña. ELENA PEREZ FIGUEROA
383
 
D. ALBINO FERNANDEZ PIÑEIRO
384
 
Dña. ENCARNA RODRIGUEZ DIAZ
385
 
Dña. OLGA GUERRERO OTERO
386
 
D. JUAN CARLOS VILLAVERDE RICO
387
 
Dña. ESTHER IGLESIAS VILA
388
 
D. ANTONIO BARROS PEREZ
389
 
D. MANUEL BALDOMIR LOPEZ
390
 
D. EUGENIO CARBO
391
 
D. DOMINGO ANTONIO MARIÑO DEL RIO
392
 
D. JOSE PEREZ DAVILA
393
 
D. ENRIQUE PARRA PIÑEIRO
394
 
D. LUIS MARTINEZ PORTELA
395
 
D. HERMINIO FERNANDEZ COMESAÑA
396
 
D. FERNANDO RAMILO RIAL
397
 
D. JOSE LUIS RAMILO ALONSO
398
 
D. JAVIER SOVIÑO LODEIRO
399
 
D. JOSE SOVIÑO LODEIRO
400
 
DÑA. Mª BARBARA COSTAS GARCIA
401
 
D. JESUS SALVADOR MISA HERMIDA
402
 
CARMEN COSTAS PEREZ
403
 
JOSE ANTONIO PEREZ FIGUEIRAS